Najbolji na prvenstvu Beograda

Klub borilačkih sportova „012“: Najbolji na prvenstvu Beograda

Na prvenstvu Beograda, održanom 21. aprila u Lazarevcu, članovi požarevačkog Kluba
borilačkih sportova „012“ predstavili su svoj klub i grad na najbolji način. Nakon fantastičnih
borbi, uz pokazivanje odlične kik boks tehnike, zasluženo su proglašeni za najbolji klub na
turniru. Za taj uspeh nagrađeni su peharom, a grad Požarevac su „postavili“ na mapu kik boksa
u Srbiji.

KBS „012“ je predstavljalo 12 mladih ljudi, što je više nego veliki broj za jedan kik boks
klub. Počećemo od najmlađih takmičara:Miroslav Pudarević je u pionirskoj konkurenciji osvojio
bronzanu medalju, dok je Aleksa Petković u kadetskoj konkurenciji (kategorija do 57 kilograma)
posle dve borbe došao do srebrne medalje. Marijana Janković (60 kg) prvi put je bila u ringu i u
kadetskoj konkurenciji nakon dve borbe, koje su završene prekidom, u prvoj rundi osvojila
zlatnu medalju. Aleksa Ivković je u konkurenciji juniora (63,5 kg) prvi meč završio nokautom
protivnika na samom početku borbe. Drugi meč dobio je čistom sudijskom odlukom i očekuje
ga finalna borba za dve nedelje protiv odličnog borca iz Uba. Juniori Strahinja Antić, Mihajlo
Mitić i Pavle Radojčić takođe su se prvi put pojavili u ringu, pružili su odlične borbe,a
protivnicima zadali velike probleme, ali su sudijskim odlukama izgubili na poene, iako su nijanse
bile u pitanju. U juniorskoj ženskoj konkurenciji (do 60 kg) nastupale su Ivana Zdravković i Sofija
Ivkov. Obe članice požarevačkog kluba su se plasirale u finale pobedivši svoje protivnice
sudijskim odlukama. Ivana je pokazala neverovatnu tehniku i borbenost a meč je proglašen za
jedan od najlepših na turniru.
U najjačoj, seniorskoj konkurenciji nastupaju iskusni borci i jaki udarači. Predstavnici KBS
„012“ osvojili su tri zlatne medalje – Nemanja Živanović (u kategoriji do 63,5 kilograma),
Aleksandar Živković (do 67 kg) posle dve neverovatne borbe, odličnom boks tehnikom po uzoru
na Canela Alavreza, kao i Nikola Antić (najteža kategorija 91 kg), koji je dve borbe završio
tehničkim nokautom.
Uspeh u Lazarevcu je samo jedan u nizu koji su do sada ostvarili borci požarevačkog KBS
„012“ od početka ove godine. Vredno je istaći uspehe najuspešnijih takmičara – Sare Miljković i
Nemanje Živanovića, koji su ove godine,žargonski rečeno “osvojili sve što se osvojiti može” na

Balkanu, na turnirima u kik boksu, koji po rečima iskusnih boraca, nimalo nisu laki. Sara
Miljković je obezbedila svoje mesto u kik boks reprezentaciji Srbije. Budući da je kik boks postao
deo porodice Olimpijskih igara , možemo očekivati da Saru vidimo i na Olimpijadi, što bi
predstavljao ogroman uspeh i za naš grad.

Klub borilačkih sportova „012“ se finansira iz sopstvenih izvora, uz povremenu pomoć
prijatelja kluba i bez pomoći grada, koji reprezentuje na najbolji način. Nakon ovog
uspeha,očekujemo da se i Sportski savez Požarevca uključi i pruži podršku na pravi način rekao
je trener Nikola Marković i dodao: – KBS „012“ se zahvaljuje Iliji Ilijevskom za kondicione
pripreme, kao i za pripreme snage takmičara, i naravno,još jednom bih napomenuo, ništa ne bi
bilo moguće bez verne podrške, naših prijatelja, koji su sa nama prošli sve: od priprema do